Circuit Fer
2024
XVII TROBADA ARISTOT
4 agost 2024
inscripcions obertes
II CURSA DEL PLA
cursa amiga
10 agost 2024
inscripcions obertes
II Embarrancada - VII Volta Peramola
VII Marató Boumort - IV Berén-St Quiri
XVII Escanyabocs - XV Arruix Santa Fe
XVII Trobada Aristot - II Cursa del Pla
II Vertical Prat - X Radikal Estana
IV Vertical Urgellet - VI La Foranca
XI Travessa Transfronterera

Equips 2024

Us relacionem els EQUIPS registrats, en aquests moments del Circuit Fer 2024

EQUIPS    
Pyrenean wolves Clàudia Butxaca - Míriam Martínez - Marta Miras
Jordi Barbé - David Latorre - Oriol Zuñiga
Unió Esportiva Espoleta Maria Castillejo - Vanesa Morales - Toni Giró
Carlos Guàrdia - Frank Silla - Jordi Subirà
OompaLoompas Cristina Cano - Roser Español - David Julià
Jordi Pardina - Marc Riguillo - Aleix Rispa
De tal birrilla tal carrerilla 2.0 Sònia Gualdo - Sònia Pascuet - Gerard Amargós
Aitor Carrera - Iu Marin - Guillem Vilaseca
Els galls fers Maria Espuga - Anna Ripoll - Jordi Majoral
Pau Mòdol - Guillem Sánchez - Jordi Sánchez
RunFers Loida Blasco - Neus Ramos - Jordi Gallego
Ignasi Martín - J Pere Rovira - Josep Vidal
Eat pasta run fasta Carmen Balastegui - Susana Balastegui - Olga Julià
Laia Ribó - Oriol Argemí - Marc Segarra
La societat de les curses Marta Arias - Èrica Ginesta - Laia Guitart
Oriol Català - Efrain Huerga - Guillem Lampreave
Xino-xano i anar fent! Ester Albert - Berta Ribas - Jordi Ferreiro
Joan Jordi - Manel Mestre - Xavi Vinyals
Run ran run Isa Estorach - Margot Farrús - Maria Mas
Lídia Puyals - Marc Calvet - Paco Fernández
Si ens aixequem ben d'hora Dolors Guitart - Mercè Mill - Neus Puigsubirà
Emma Sanvicens - Iu Morales - Mariano Visa

 

EQUIPS PETIT    
A fons!!! Joana Escribà - Bernat Melsió - Roc Martín - Pep Melsió
Les feres Violeta Altimir - Neu Galobart - Bruna Martín - Arnau Galobart
Amb els genolls pelats Ares Guàrdia - Aniol Altimir - Marc Pubill - Albert Riu
Parem a l'avituallament Mariona Franco - Ainara Guillamó - Ona Lalinde - Jan Franco
Explorer Team Lia Torres - Nil Salvat - Martí Solé - Ot Torres
Basquetfers Ona Calvet - Martina Guiu - Pau Vinyal - Roc Vinyal
Les Capibares Ona Ros - Àneu Solé - Núria Solé - Arnau Torres
Los Teamsons Arantxa Terreros - Genís Espar - Roger Vilana - Xavi Vilarrubla
Els Bous Aina Cartagena - Martina Jordana - Joel Espar - Izan Perales

Independentment de córrer el Circuit Fer 2024 de manera individual, es podrà formar part d’un equip que compleixi els següents requisits:

  • Equips Circuit Fer
    • Equip és el conjunt d'entre 4 i 6 runners (4, 5 o 6 runners)
    • Equip ha de ser mixte
      • 4 membres -            
      • 5 membres -                         
      • 6 membres -            
    • Els membres d'un equip poden ser runners de diferents categories del Circuit Fer: Xics(SUB11)-Júniors(SUB15)-Sèniors(SUB19)-Veterans-Màsters del Circuit Fer. Els participants del Circuit Fer PETIT no poden formar part d'un equip del Circuit Fer, només equip del Circuit Fer PETIT
  • Equips Circuit Fer PETIT
    • Equip és el conjunt de 4 runners
    • Equip ha de ser mixte (4 membres -            
    • Els membres d'un equip poden ser runners de diferents categories del Circuit Fer: Marrecs(SUB11) i Xics(SUB15)
  • Comunicació de l'equip: S'enviarà un mail circuitfer@gmail.com i abans de l’inici de la 3a prova, la constitució de l’equip, aportant les següents dades:
    • Nom de l’equip
    • Nom i cognoms dels 4, 5 o 6 runners que formaran part de l’equip
  • Puntuació:
    • La puntuació de l’equip en cada cursa, serà la suma de la puntuació més alta i individual dels 4 millors puntuacions de l'equip, i 1 d'aquestes puntuacions ha de ser de l'altre sexe.
      • Ex: equip 6 membres: temps 1 sexe A, temps 2 sexe A, temps 3 sexe A, temps 4 sexe A, temps 5 sexe B, temps 6 sexe B --> puntuaran temps 1-2-3-5
      • Ex: equip 5 membres: temps 1 sexe A, temps 2 sexe A, temps 3 sexe A, temps 4 sexe B, temps 5 sexe B  --> puntuaran temps 1-2-3-4
      • Ex:equip 4 membres:  temps 1 sexe A, temps 2 sexe A, temps 3 sexe A, temps 4 sexe B  --> puntuaran temps 1-2-3-4
    • Es comptabilitzaran les 4 millors puntuacions de l'equip, i una d'aquestes ha de ser de l'altre sexe, independentment de la cursa (curta – llarga – caminada) que participin els diferents membres de l’equip i independentment de si hi participen tots els membres o no.

La classificació final per equips vindrà determinada per la suma de punts aconseguits per cada equip en cadascuna de la totalitat de curses de l'edició corresponent.